Studnie głębinowe Małopolska – wiercenie i czyszczenie

Studnie głębinowe wiercimy metodą młotek wgłębny z zastosowaniem systemu DSB dzięki czemu szybko i sprawnie wiercimy w twardym profilu geologicznym, a dzięki wykręceniu rur osłonowych po odwiercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Nasza maszyna posiada specjalny prewenter, który pozwala nam odprowadzić urobek do kozła ustawionego do 10 metrów od miejsca odwiertu lub na przyczepę/ wywrotkę, którą można potem wywieść urobek z działki. Posiadamy maszynę wiertniczą na gąsienicy o niewielkich wymiarach dzięki czemu możemy wiercić studnie w wielu ciężko dostępnych miejscach. Dobraliśmy sprzęt wiertniczy tak abyśmy mogli docierać do naszych klientów w wysokie górskie tereny lub po wąskich krętych uliczkach. Dzięki wydajnemu kompresorowi wiercimy sprawnie i szybko. Obszar, na którym prowadzimy nasze prace to także Małopolska.

Studnie wiercone wykonujemy kompleksowo wraz z przyłączem, które jest uzgadniane z klientem po wykonaniu odwiertu. Cena przyłącza uzależniona jest od głębokości i wydajności studni głębinowej, odległości studni od budynku oraz od zastosowanych materiałów.

Wiercenie studni głębinowych w Małopolsce – Cennik

Cena odwiertu studni głębinowej z zastosowaniem rur spożywczych fi 110 od

PLN200mb
 • Cena ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i uzależniona jest od profilu geologicznego oraz umiejscowienia odwiertu.

Etapy wykonania studni wierconych w Małopolsce:

Etap 0- przygotowania do odwiertu:

 • Wizja lokalna przedstawiciela naszej firmy w celu sprawdzenia możliwości dojazdu sprzętu na miejsce odwiertu.
 • Dokładnie uzgodnienie z klientem warunków współpracy,
 • Wyznaczenie miejsca odwiertu u klienta na działce, szukanie wody za pomocą radiestezji.

Etap 1

 • Wiercenie studni głębinowej z zastosowaniem rury osłonowej stalowej lub bez w zależności od profilu geologicznego. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów, ponieważ wykręcamy rury osłonowe po zakończeniu odwiertu studni.

Etap 2

 • Dowiercenie się do warstwy wodonośnej i odpowiednie jej przewiercenie w celu uzyskania odpowiedniej ilości wody.

Etap 3

Zabudowa studni w osprzęt taki jak:

 • rury spożywcze fi 110mm do wody pitnej z atestem, skręcane o długości 3 metry,
 • rury filtracyjne spożywcze fi 110 do wody pitnej z atestem, nacinane szczelinowo lub rury filtracyjne nacinane szczelinowo owinięte siatką,
 • zabezpieczenie studni przed napływem wód gruntowych poprzez cementacje otworu na odpowiedniej wysokości,
 • obsybka żwirowa.

Etap 4

 • Wstępne czyszczenie studni głębinowej oraz sprawdzenie wydajności przy użyciu kompresora lub pompy głębinowej w zależności od techniki wiercenia.

Etap 5

 • Przyłącze studni do budynku
 • Dobór pompy głębinowej do wydajności studni, średnicy oraz głębokości,
 • Montaż armatury i sterowania uwzględniając najbardziej ekonomiczne zużycie prądu do poszczególnej instalacji,
 • W przypadku małej ilości wody stosujemy zbiorniki buforowe w celu gromadzenia wody i dalszego jej rozsyłania,

Obudowa studni głębinowej:

 • Kręgowa – 3 kręgi + dekiel, odwodnienie, głowica hermetyczna,
 • Bezkręgowa – nowoczesna i ekonomiczna technika z zastosowaniem szybkozłącza hermetycznego i dekla zamykającego wlot do studni. Ta metoda jest najczęściej stosowana.

studnie głębinowe małopolska

Jakie zezwolenia są wymagane dla studni głębinowych w Małopolsce?

Studnie głębinowe do 30 metrów nie wymagają zezwolenia, można je jednak zgłosić do Starostwa Powiatowego.

Studnie głębinowe powyżej 30 metrów wymagają zezwolenia do którego potrzebne są: pompowanie pomiarowe, badanie wody, projekt robót geologicznych, operat, zezwolenie wodno prawne.

Wiercenie studni głębinowych na terenie Małopolski

Każda osoba korzystająca z naszych usług zyskuje pewność, że studnia głębinowa zostanie wykonana, przez zespół najlepszych fachowców. Oferta obejmuje wszystkie czynności, jakich wymaga przygotowanie ujęcia wody pitnej. Poszukamy odpowiedniego miejsca na zrobienie odwiertu, załatwimy formalności i wybierzemy najlepszą metodą pracy, dzięki której wiercenie studni głębinowych, którym zajmujemy się na terenie Małopolski w twardym profilu geologicznym przebiegnie sprawnie. Działamy w oparciu o najwyższe standardy, dbając o bezpieczeństwo i korzystając z profesjonalnego sprzętu.

Ponieważ często pracujemy w rejonach górskich, bez wahania podejmiemy się zleceń w trudnym terenie. Zaufanie, jakim obdarzyło nas wielu Klientów, to dla nas nagroda, ale jednocześnie i dowód na to, że wykonujemy studnie głębinowe z należytą starannością. Zachęcamy do zapoznania się z etapami pracy związanymi z wierceniem oraz kontaktu! Nasze usługi są kompleksowe i obejmują również profesjonalne wsparcie techniczne w ramach którego pomożemy m.in. w doborze pompy głębinowej