Studnie głębinowe Wisła

Studnie głębinowe wiercimy metodą młotek wgłębny z zastosowaniem systemu DSB dzięki czemu szybko i sprawnie wiercimy w twardym profilu geologicznym, a dzięki wykręceniu rur osłonowych po odwiercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Nasza maszyna posiada specjalny prewenter, który pozwala nam odprowadzić urobek do kozła ustawionego do 10 metrów od miejsca odwiertu lub na przyczepę/ wywrotkę, którą można potem wywieść urobek z działki. Posiadamy maszynę wiertniczą na gąsienicy o niewielkich wymiarach dzięki czemu możemy wiercić studnie w wielu ciężko dostępnych miejscach. Dobraliśmy sprzęt wiertniczy tak abyśmy mogli docierać do naszych klientów w wysokie górskie tereny lub po wąskich krętych uliczkach. Dzięki wydajnemu kompresorowi wiercimy sprawnie i szybko. Obszar naszego działania to także Wisła i Śląsk.

Studnie wykonujemy kompleksowo wraz z przyłączem, które jest uzgadniane z klientem po wykonaniu odwiertu. Cena przyłącza uzależniona jest od głębokości i wydajności studni głębinowej, odległości studni od budynku oraz od zastosowanych materiałów.

Studnie głębinowe Wisła – cennik

Cena odwiertu studni o zastosowaniem rur spożywczych fi 110 od

PLN200mb
 • Cena ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i uzależniona jest od profilu geologicznego oraz umiejscowienia odwiertu.

Etapy wykonania studni głębinowej

Etap 0- przygotowania do odwiertu:

 • Wizja lokalna przedstawiciela naszej firmy w celu sprawdzenia możliwości dojazdu sprzętu na miejsce odwiertu.
 • Dokładnie uzgodnienie z klientem warunków współpracy,
 • Wyznaczenie miejsca odwiertu u klienta na działce, szukanie wody za pomocą radiestezji.

Etap 1

 • Wiercenie studni z zastosowaniem rury osłonowej stalowej lub bez w zależności od profilu geologicznego. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów ponieważ wykręcamy rury osłonowe po zakończeniu odwiertu studni.

Etap 2

 • Dowiercenie się do warstwy wodonośnej i odpowiednie jej przewiercenie w celu uzyskania odpowiedniej ilości wody.

Etap 3

Zabudowa studni w osprzęt taki jak:

 • rury spożywcze fi 110mm do wody pitnej z atestem, skręcane o długości 3 metry,
 • rury filtracyjne spożywcze fi 110 do wody pitnej z atestem, nacinane szczelinowo lub rury filtracyjne nacinane szczelinowo owinięte siatką,
 • zabezpieczenie studni przed napływem wód gruntowych poprzez cementacje otworu na odpowiedniej wysokości,
 • obsybka żwirowa.

Etap 4

 • Wstępne czyszczenie studni oraz sprawdzenie wydajności przy użyciu kompresora lub pompy głębinowej w zależności od techniki wiercenia.

Etap 5

 • Przyłącze studni do budynku
 • Dobór pompy głębinowej do wydajności studni, średnicy oraz głębokości,
 • Montaż armatury i sterowania uwzględniając najbardziej ekonomiczne zużycie prądu do poszczególnej instalacji,
 • W przypadku małej ilości wody stosujemy zbiorniki buforowe w celu gromadzenia wody i dalszego jej rozsyłania,

Obudowa studni:

 • Kręgowa – 3 kręgi + dekiel, odwodnienie, głowica hermetyczna,
 • Bezkręgowa – nowoczesna i ekonomiczna technika z zastosowaniem szybkozłącza hermetycznego i dekla zamykającego wlot do studni. Ta metoda jest najczęściej stosowana.

Studnie głębinowe Wisła

Studnie głębinowe Wisła – jakie zezwolenia będą niezbędne?

Studnie głębinowe do 30 metrów nie wymagają zezwolenia, można je jednak zgłosić do Starostwa Powiatowego.

Studnie głębinowe powyżej 30 metrów wymagają zezwolenia do którego potrzebne są: pompowanie pomiarowe, badanie wody, projekt robót geologicznych, operat, zezwolenie wodno prawne.

​​​​​​​Profesjonalne studnie głębinowe w Wiśle

Zakres naszej oferty jest bardzo szeroki i obejmuje wiele usług, wśród których oprócz budowy studni głębinowych, znajduje się m.in. znalezienie najlepszego miejsca do wykonania odwiertu, instalacja przyłącza wody pitnej do budynku, jak i dobór odpowiednich urządzeń do jej pobierania. Działamy więc kompleksowo, starając się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów. Za sprawą ogromnego doświadczenia, jakie posiada nasza kadra, jesteśmy w stanie wykonywać odwierty nawet w bardzo trudnym terenie.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu sprawnie budujemy studnie głębinowe na terenie Wisły, gwarantując przy tym ich dużą wydajność oraz solidność. Specjalistyczna wiedza pozwala nam odpowiednio dobierać metody wykonywania odwiertów zależnie od zastanej na miejscu sytuacji. Wszystko to sprawia, że możemy pochwalić się stale rosnącym gronem zadowolonych Klientów, którzy okazali nam ogromne zaufanie. Zachęcamy do kontaktu, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy wycenę.