PRZYŁĄCZE – INSTALACJA WODY

Nasza firma specjalizuje się również w kompleksowym wykonaniu przyłącza istniejących studni głębinowych.

Wykonanie przyłącza wodnego rozpoczynamy od zmierzenia parametrów studni i dobrania odpowiednich urządzeń aby przyłącze było jak najbardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Klient decyduje czy wykonawca ma wykonać krótkie przyłącze budowlane czy kompleksowe wprowadzenie wody do budynku. W przypadku małej ilości wody w studni stosujemy podłączenie do instalacji dodatkowego zbiornika buforowego w celu gromadzenia wody. Doprowadzenie wody do budynku wykonujemy używając rury PE do wody pitnej.

Otwór studzienny w ramach przyłącza zostaje wyposażony w pompę i zbiornik ciśnieniowy razem ze sterowaniem i zasilaniem energetycznym. Istnieje możliwość podłączenia samej pompy, jednak wiązałoby się to z tym, że włączałaby się ona wraz z każdym odkręceniem kranu, co oznacza również większe jej zużycie. Komfort użytkowania, a także bezawaryjne działanie osiągane są w pełni dopiero po zainstalowaniu zbiornika ciśnieniowego.

Zbiornik ciśnieniowy jest metalowym pojemnikiem, do którego woda jest wtłaczana pompą ze studni. Ciśnienie powietrza, które znajduje się w zbiorniku rośnie w miarę wzrostu ilości wtłaczanej do niego wody. Pompa wyłącza się kiedy ciśnienie w zbiorniku zyska określoną wartość. Każde odkręcenie kranu sprawia, że powietrze znajdujące się w zbiorniku wypycha z niego wodę. Pompa włącza się ponownie, gdy znaczna część wody spłynie z hydrofora i ciśnienie spadnie poniżej założonego parametru. Zbiornik zostaje automatycznie wypełniony wodą.

HydroglobNa rynku dostępne są zbiorniki hydroforowe o zróżnicowanej pojemności – od kilku do ponad 500 l. Wyboru pojemności zbiornika należy dokonać kierując się indywidualnym zapotrzebowaniem na wodę. Te najmniejsze można zainstalować tuż pod kuchennym zlewem. Większy zbiornik natomiast łączy się z koniecznością przeznaczenia na niego większej ilości miejsca.

Montaż instalacji wodnej jest wykonywany sprawnie i trwa nie więcej niż jedne dzień.