Studnie głębinowe Wadowice

Studnie głębinowe wiercimy metodą młotek wgłębny z zastosowaniem systemu DSB dzięki czemu szybko i sprawnie wiercimy w twardym profilu geologicznym, a dzięki wykręceniu rur osłonowych po odwiercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Nasza maszyna posiada specjalny prewenter, który pozwala nam odprowadzić urobek do kozła ustawionego do 10 metrów od miejsca odwiertu lub na przyczepę/ wywrotkę, którą można potem wywieść urobek z działki. Posiadamy maszynę wiertniczą na gąsienicy o niewielkich wymiarach dzięki czemu możemy wiercić studnie głębinowe w wielu ciężko dostępnych miejscach. Dobraliśmy sprzęt wiertniczy tak abyśmy mogli docierać do naszych klientów w wysokie górskie tereny lub po wąskich krętych uliczkach. Dzięki wydajnemu kompresorowi wiercimy sprawnie i szybko. Obszar naszego działania obejmuje także Wadowice i okolice.

Studnie wykonujemy kompleksowo wraz z przyłączem wody, które jest uzgadniane z klientem po wykonaniu odwiertu. Cena przyłącza uzależniona jest od głębokości i wydajności studni głębinowej, odległości studni od budynku oraz od zastosowanych materiałów.

Studnia głębinowa w Wadowicach – cennik usługi

Cena odwiertu studni o zastosowaniem rur spożywczych fi 110 od

PLN200mb
 • Cena ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i uzależniona jest od profilu geologicznego oraz umiejscowienia odwiertu.

Etapy wykonania studni głębinowej w Wadowicach

Etap 0- przygotowania do odwiertu:

 • Wizja lokalna przedstawiciela naszej firmy w celu sprawdzenia możliwości dojazdu sprzętu na miejsce odwiertu.
 • Dokładnie uzgodnienie z klientem warunków współpracy,
 • Wyznaczenie miejsca odwiertu u klienta na działce, szukanie wody za pomocą radiestezji.

Etap 1

 • Wiercenie studni głębinowej z zastosowaniem rury osłonowej stalowej lub bez w zależności od profilu geologicznego.. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów ponieważ wykręcamy rury osłonowe po zakończeniu odwiertu studni.

Etap 2

 • Dowiercenie się do warstwy wodonośnej i odpowiednie jej przewiercenie w celu uzyskania odpowiedniej ilości wody.

Etap 3

Zabudowa studni w osprzęt taki jak:

 • rury spożywcze fi 110mm do wody pitnej z atestem, skręcane o długości 3 metry,
 • rury filtracyjne spożywcze fi 110 do wody pitnej z atestem, nacinane szczelinowo lub rury filtracyjne nacinane szczelinowo owinięte siatką,
 • zabezpieczenie studni głębinowej przed napływem wód gruntowych poprzez cementacje otworu na odpowiedniej wysokości,
 • obsybka żwirowa.

Etap 4

 • Wstępne czyszczenie studni oraz sprawdzenie wydajności przy użyciu kompresora lub pompy głębinowej w zależności od techniki wiercenia.

Etap 5

 • Przyłącze studni do budynku
 • Dobór pompy głębinowej do wydajności studni, średnicy oraz głębokości,
 • Montaż armatury i sterowania uwzględniając najbardziej ekonomiczne zużycie prądu do poszczególnej instalacji,
 • W przypadku małej ilości wody stosujemy zbiorniki buforowe w celu gromadzenia wody i dalszego jej rozsyłania,

Obudowa studni głębinowej:

 • Kręgowa – 3 kręgi + dekiel, odwodnienie, głowica hermetyczna,
 • Bezkręgowa – nowoczesna i ekonomiczna technika z zastosowaniem szybkozłącza hermetycznego i dekla zamykającego wlot do studni. Ta metoda jest najczęściej stosowana.

Studnie Głębinowe Wadowice

Studnie głębinowe Wadowice – jakie zezwolenia są konieczne?

Studnie głębinowe do 30 metrów nie wymagają zezwolenia, można je jednak zgłosić do Starostwa Powiatowego.

Studnie głębinowe powyżej 30 metrów wymagają zezwolenia do którego potrzebne są: pompowanie pomiarowe, badanie wody, projekt robót geologicznych, operat, zezwolenie wodno prawne.

Oferowane przez nas usługi gwarantują kompleksową realizację zadania związanego z przygotowaniem ujęcia wody pitnej. Dysponując odpowiednim sprzętem i działając m.in. na terenie Wadowic, jesteśmy w stanie wykonać studnie głębinowe w każdym terenie, dbając przy tym o odpowiednie ich uzbrojenie oraz wykonanie niezawodnego przyłącza do budynku. Oprócz tego zapewniamy wsparcie w doborze elementów gwarantujących właściwe funkcjonowanie całej instalacji. Za realizację wszystkich powierzonych nam prac zawsze odpowiada zespół kompetentnych pracowników z wieloletnim doświadczeniem m.in. w wykonywaniu odwiertów.

Kompleksowe wiercenie studni głębinowych

Dołożony wszelkich starań do tego, aby przygotowana przez nas studnia głębinowa była wydajna i gwarantowała stały dostęp do bezpiecznego źródła wody pitnej. Warto zaufać w tym zakresie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu odwiertów. Nasze usługi są kompleksowe i już teraz zachęcamy do kontaktu w celu dokładnego zapoznania się z ofertą. Przygotujemy wycenę, omówimy etapy realizacji konkretnego zlecenia oraz zapewnimy profesjonalne wsparcie techniczne.