Studnie głębinowe Śląsk

Studnie głębinowe wiercimy metodą młotek wgłębny z zastosowaniem systemu DSB dzięki czemu szybko i sprawnie wiercimy w twardym profilu geologicznym, a dzięki wykręceniu rur osłonowych po odwiercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Nasza maszyna posiada specjalny prewenter, który pozwala nam odprowadzić urobek do kozła ustawionego do 10 metrów od miejsca odwiertu lub na przyczepę/ wywrotkę, którą można potem wywieść urobek z działki. Posiadamy maszynę wiertniczą na gąsienicy o niewielkich wymiarach dzięki czemu możemy wiercić studnie w wielu ciężko dostępnych miejscach. Dobraliśmy sprzęt wiertniczy tak abyśmy mogli docierać do naszych klientów w wysokie górskie tereny lub po wąskich krętych uliczkach. Dzięki wydajnemu kompresorowi wiercimy sprawnie i szybko. Obszar naszego działania obejmuje cały Śląsk.

Studnie wykonujemy kompleksowo wraz z przyłączem, które jest uzgadniane z klientem po wykonaniu odwiertu. Cena przyłącza uzależniona jest od głębokości i wydajności studni głębinowej, odległości studni od budynku oraz od zastosowanych materiałów.

Cennik wykonania studni głębinowej na Śląsku:

Cena odwiertu studni o zastosowaniem rur spożywczych fi 110 od

PLN200mb
 • Cena ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i uzależniona jest od profilu geologicznego oraz umiejscowienia odwiertu.

Studnie głębinowe Śląsk

Etapy wykonania studni głębinowej

Etap 0- przygotowania do odwiertu:

 • Wizja lokalna przedstawiciela naszej firmy w celu sprawdzenia możliwości dojazdu sprzętu na miejsce odwiertu.
 • Dokładnie uzgodnienie z klientem warunków współpracy,
 • Wyznaczenie miejsca odwiertu u klienta na działce, szukanie wody za pomocą radiestezji.

Etap 1

 • Wiercenie studni głębinowej z zastosowaniem rury osłonowej stalowej lub bez w zależności od profilu geologicznego.. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów ponieważ wykręcamy rury osłonowe po zakończeniu odwiertu studni.

Etap 2

 • Dowiercenie się do warstwy wodonośnej i odpowiednie jej przewiercenie w celu uzyskania odpowiedniej ilości wody.

Etap 3

Zabudowa studni głębinowej w osprzęt taki jak:

 • rury spożywcze fi 110mm do wody pitnej z atestem, skręcane o długości 3 metry,
 • rury filtracyjne spożywcze fi 110 do wody pitnej z atestem, nacinane szczelinowo lub rury filtracyjne nacinane szczelinowo owinięte siatką,
 • zabezpieczenie studni przed napływem wód gruntowych poprzez cementacje otworu na odpowiedniej wysokości,
 • obsybka żwirowa.

Etap 4

 • Wstępne czyszczenie studni głębinowej oraz sprawdzenie wydajności przy użyciu kompresora lub pompy głębinowej w zależności od techniki wiercenia.

Etap 5

 • Przyłącze studni głębinowej do budynku
 • Dobór pompy głębinowej do wydajności studni, średnicy oraz głębokości,
 • Montaż armatury i sterowania uwzględniając najbardziej ekonomiczne zużycie prądu do poszczególnej instalacji,
 • W przypadku małej ilości wody stosujemy zbiorniki buforowe w celu gromadzenia wody i dalszego jej rozsyłania,

Obudowa studni głębinowej:

 • Kręgowa – 3 kręgi + dekiel, odwodnienie, głowica hermetyczna,
 • Bezkręgowa – nowoczesna i ekonomiczna technika z zastosowaniem szybkozłącza hermetycznego i dekla zamykającego wlot do studni głębinowych. Ta metoda jest najczęściej stosowana.

Studnie głębinowe Śląsk – jakie zezwolenia są potrzebne?

Studnie głębinowe do 30 metrów nie wymagają zezwolenia, można je jednak zgłosić do Starostwa Powiatowego.

Studnie głębinowe powyżej 30 metrów wymagają zezwolenia do którego potrzebne są: pompowanie pomiarowe, badanie wody, projekt robót geologicznych, operat, zezwolenie wodno prawne.

Fachowe wiercenie studni głębinowych na Śląsku

Ponieważ inwestujemy w nowoczesny sprzęt, możemy dać gwarancję, że każda wykonana przez nas studnia głębinowa sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów. W ramach oferowanych usług zajmiemy się zarówno wykonaniem odwiertu, jak i poszukiwaniem wody, załatwieniem formalności oraz przygotowaniem przyłącza. Zlecenia tego typu, a więc wiercenie studni głębinowej realizujemy na terenie Śląska, w terenach gdzie występuje twardy profil geologiczny. Nasza wykwalifikowana kadra podejmie się każdego, nawet najtrudniejszego zadania.

Z usług tych skorzystało już wielu Klientów, których zadowolenie jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości efektów wykonywanych przez nas prac. Przed rozpoczęciem wiercenia studni głębinowej zawsze analizujemy zastane warunki i na tej podstawie dobieramy odpowiednie metody działania. Wykonywane studnie głębinowe, są do tego kompleksowo przygotowane, a więc łącznie z ich uzbrojeniem i pomiarem wydajności. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem prac oraz kontaktem z nami – zrobimy wycenę i zapewnimy profesjonalne wsparcie techniczne.