Bez wątpienia rok 2021 przez pandemię i inflację przyniósł bardzo duże podwyżki cen w Polsce. Wzrosły koszty surowców i paliwa. Wiele firm budowlanych znacznie podniosło ceny usług. Jednak ceny na rynku wiertniczym na razie pozostają bez zmian lub w niektórych firmach nieznacznie wzrosły.

Studnia głębinowa cena od czego zależy?

Ceny studni głębinowych zaczynają się już od 200 zł do nawet 300 zł za metr bieżący. Jest to uzależnione między innymi od średnicy otworu. Dla domów jednorodzinnych optymalna średnica rury spożywczej w studni wynosi 110mm, której koszt zaczyna się od 200zł. Zaś studnie wykorzystywane na potrzeby przemysłowe mają średnice rury spożywczej nawet do 180mm i ceny takiego odwiertu zaczynają się od 300zł za metr bieżący.

Cena studni głębinowej uzależniona jest również od umiejscowienia odwiertu bo np. wpisując w wyszukiwarkę studnie głębinowe Żywiec i studnie głębinowe Brenna w różnych firmach możemy zobaczyć inne ceny. Uzależnione jest to głównie kosztami dojazdu na działkę.

Koszt studni głębinowej różni się też w przypadku trudności dojazdu sprzętu do działki. W trudnych górzystych zarówno dojazd jak i samo wiercenie studni głębinowych generuje większe koszty oraz ryzyko uszkodzeniu sprzętu dlatego wpisując w wyszukiwarkę hasła takie jak: studnie głębinowe Szczyrk, studnie głębinowe Wisła czy studnie głębinowe Milówka może nam się ukazać nieznacznie wyższa cena odwiertu, ale nie znaczy to, że na całym terenie tych miejscowości cena będzie wyższa. Dotyczy to jedynie działek położonych w wysokich górskich terenach lub z trudnym dojazdem.

Warto jednak pamiętać, że ceny uzgadniane są zawsze indywidualnie z firmą studniarską podczas rozmowy telefonicznej czy wizji lokalnej na działce inwestora.