Studnie głębinowe Szczyrk

Studnie głębinowe wiercimy metodą młotek wgłębny z zastosowaniem systemu DSB dzięki czemu szybko i sprawnie wiercimy w twardym profilu geologicznym, a dzięki wykręceniu rur osłonowych po odwiercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Nasza maszyna posiada specjalny prewenter, który pozwala nam odprowadzić urobek do kozła ustawionego do 10 metrów od miejsca odwiertu lub na przyczepę/ wywrotkę, którą można potem wywieść urobek z działki. Posiadamy maszynę wiertniczą na gąsienicy o niewielkich wymiarach dzięki czemu możemy wiercić studnie w wielu ciężko dostępnych miejscach. Dobraliśmy sprzęt wiertniczy tak abyśmy mogli docierać do naszych klientów w wysokie górskie tereny lub po wąskich krętych uliczkach. Dzięki wydajnemu kompresorowi wiercimy sprawnie i szybko. Teren, na którym działamy obejmuje Śląsk, w tym także Szczyrk.

Studnie wykonujemy kompleksowo wraz z przyłączem, które jest uzgadniane z klientem po wykonaniu odwiertu. Cena przyłącza uzależniona jest od głębokości i wydajności studni głębinowej, odległości studni od budynku oraz od zastosowanych materiałów.

Studnie głębinowe Szczyrk – cena usługi:

Cena odwiertu studni o zastosowaniem rur spożywczych fi 110 od

PLN200mb
 • Cena ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i uzależniona jest od profilu geologicznego oraz umiejscowienia odwiertu.

Etapy wykonywania studni głębinowych w Szczyrku:

Etap 0- przygotowania do odwiertu:

 • Wizja lokalna przedstawiciela naszej firmy w celu sprawdzenia możliwości dojazdu sprzętu na miejsce odwiertu.
 • Dokładnie uzgodnienie z klientem warunków współpracy,
 • Wyznaczenie miejsca odwiertu u klienta na działce, szukanie wody za pomocą radiestezji.

Etap 1

 • Wiercenie studni z zastosowaniem rury osłonowej stalowej lub bez w zależności od profilu geologicznego.. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów ponieważ wykręcamy rury osłonowe po zakończeniu odwiertu studni.

Etap 2

 • Dowiercenie się do warstwy wodonośnej i odpowiednie jej przewiercenie w celu uzyskania odpowiedniej ilości wody.

Etap 3

Zabudowa studni w osprzęt taki jak:

 • rury spożywcze fi 110mm do wody pitnej z atestem, skręcane o długości 3 metry,
 • rury filtracyjne spożywcze fi 110 do wody pitnej z atestem, nacinane szczelinowo lub rury filtracyjne nacinane szczelinowo owinięte siatką,
 • zabezpieczenie studni przed napływem wód gruntowych poprzez cementacje otworu na odpowiedniej wysokości,
 • obsybka żwirowa.

Etap 4

 • Wstępne czyszczenie studni oraz sprawdzenie wydajności przy użyciu kompresora lub pompy głębinowej w zależności od techniki wiercenia.

Etap 5

 • Przyłącze studni do budynku
 • Dobór pompy głębinowej do wydajności studni, średnicy oraz głębokości,
 • Montaż armatury i sterowania uwzględniając najbardziej ekonomiczne zużycie prądu do poszczególnej instalacji,
 • W przypadku małej ilości wody stosujemy zbiorniki buforowe w celu gromadzenia wody i dalszego jej rozsyłania,

Obudowa studni:

 • Kręgowa – 3 kręgi + dekiel, odwodnienie, głowica hermetyczna,
 • Bezkręgowa – nowoczesna i ekonomiczna technika z zastosowaniem szybkozłącza hermetycznego i dekla zamykającego wlot do studni. Ta metoda jest najczęściej stosowana.

Studnie głębinowe Szczyrk

Studnie głębinowe Szczyrk – jakie zezwolenia będą potrzebne?

Studnie głębinowe do 30 metrów nie wymagają zezwolenia, można je jednak zgłosić do Starostwa Powiatowego.

Studnie głębinowe powyżej 30 metrów wymagają zezwolenia do którego potrzebne są: pompowanie pomiarowe, badanie wody, projekt robót geologicznych, operat, zezwolenie wodno prawne.

Fachowo wykonane studnie głębinowe – Szczyrk

Staramy się docierać do jak najszerszego grona Klientów, dokładając starań, by każdy mógł skorzystać z najlepszych usług związanych z budową studni głębinowych. Działamy na terenacg górkich, a więc niejednokrotnie zajmujemy się realizacją trudnych projektów, gdzie górzysty, bardzo nierówny teren utrudnia pracę. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi podołamy każdemu zadaniu, jednocześnie gwarantując najwyższą jakość realizacji odwiertu i wszystkich związanych z nim czynności, w tym poszukiwania wody czy wykonywania przyłącza do budynku.

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza, jaką dysponuje nasza kadra pracowników, to kluczowe elementy stojące za zaufaniem, którym obdarzyły nas już setki Klientów. Poszukując specjalistów budujących studnie głębinowe na terenie Szczyrku oraz okolic warto zgłosić się właśnie do nas. Już teraz zapraszamy do kontaktu, aby wspólnie z naszymi doradcami ustalić, jaki sposób budowy np. przydomowego ujęcia wody będzie najlepszy. Przygotujemy wycenę zlecenia, a do tego zapewnimy wsparcie techniczne.